PAYLAŞ
SteamVR

Valve, sahibi olduğu Steam‘i büyütmek için sürekli çalışmalar yapmaya devam ediyor. Bu sefer gelen habere göre Valve, SteamVR adında bir sanal gerçeklik cihazı tasarlıyor. Gelecek hafta yapılacak olan Game Developer Conference etkinliği ile SteamVR hakkındaki tüm gerçekler ortaya çıkacak.

Diğer yandan da daha önceden farklı firmalar tarafından Steam Machine platforumunu, Valve kendi üreteceği bir modelle desteklemek peşinde. Bu sayede şu anda ölü olarak görülen Steam Machine platformunu canlandırmak istiyor gibi. Özellikle firmanın kendi donanımını üretmesi, ilk çıktığında herkesin aklına gelen yeni bir konsol olma ihtimalini de tekrar akıllara getiriyor. Çünkü kendi ürettiği donanım ve kendi yazılımı ile kendine özel oyunlar sayesinde yavaş yavaş bir konsol havasına bürünebilir. Ayrıca SteamVR kullanan oyunlar tasarlanırsa, hem ürün hem de Steam Machine platformu canlanabilir. Hele birde sürpriz yapıp da Half-Life 3 duyurulursa ?

  • necmettin

    Steam VR oldukça etkileyici olacak ayrıca tüm steam oyunları ile uyumlu olursa diğer VR lerin işi şimdiden bitti.

  • Sezai Acıma

    Teknolojinin hızına yetişmek imkansız gibi. Bu tarz cihazlar tanıtalı kaç sene oldu ki

  • myspor

    firmadan uzun süredir ses çıkmıyordur,yeni tasarlanan cihaz ile tamamen kendilerine özgü birşey olacak gibi.bakalım süpriz bişey olacak mı!..