PAYLAŞ
techkafa

Teknoloji hayatımızın ayrılmaz bir parçası olmaya devam ettikçe insanların teknoloji haberleri takibinin de günden güne arttığının farkındasınızdır. Özellikle akıllı telefonlarımızı bir saniye bile yanımızdan ayıramadığımız şu günlerde bu konularla ilgili çıkan güncel haberleri takip etmek de birçoğumuzun tutkusu haline geldi.

Durum böyle olunca herkesin kolayca site açabildiği, düşüncelerini paylaşabildiği bir yüzyılda herkesin teknoloji haberlerine aktardığı siteler açtığını, ancak kısa bir süre sonra birçok sitenin tekrarı şeklinde özgün olmayan bir hal aldığını fark etmişsinizdir. Güncel oyun ve teknoloji haberlerini takip edeceğiz derken birçok sitede yayınlanan birkaç kelimeden fazla değişiklik olmayan haberler arasında en doğruyu ve aradığımızı bulmaya çalışıyoruz.

Bu dertlerden sıkılmış biri olarak yaklaşık bir buçuk sene önce Tech Kafa’yı açtım. Başlangıçta birçok kişi gibi güncel haberleri yazdığım kişisel bir blogdan fazlası olamayana siteden kısa sürede sıkılıp bir süre ara verdim. Farklı sitelerden takip etmeye devam ettiğim güncel haberler sırasında birçok sitenin gereksiz ayrıntılara yer verdiği, birçok kişinin umrunda dahi olmayan bilgileri barındıran haberleri ardı ardına yayınladığını fark edince bir grup arkadaş ile tekrar başlamaya karar verip şu anki halini almasını sağladık.

Peki Tech Kafa’da ne yapmaya çalışıyoruz?

Sloganımızda da belirttiğimiz gibi sizler için güncel haberleri öncelikle kaynağından okuyup farklı sitelerin yorumlarını da değerlendiriyoruz. Daha sonra sizin ilginizi çekebileceği şekilde yalnızca bilmek istediğiniz kadarını tek atımlık diye hitap ettiğimiz hızlıca okuyabilir bir hale getirim sunmaya çalışıyoruz. Yaklaşık 5-6 aydır aktif olarak yayın hayatımıza devam ediyor ve hızla büyüyoruz.

Takipçi kitlemizin ne ilgi alanlarına ve bize yönlendiren soruları da yazı dizileri halinde daha sonra arayanlarda bulabilsin diye arşivimize eklemeyi unutmuyoruz. Özellikle oyun ve teknoloji konu başlıklarında ilerliyor olsak da internet, sosyal medya ve benzeri konularda da aktif olarak yayınlar hazırlamaya çalışıyoruz.
[reklam]
Güncel haberlerde belli bir kitleyi yakaladığımıza inanarak son dönemde birçok kişinin aradığı ancak tam bir kaynak bulamadığı, bulsa da parça parça dağılmış halde sunulan konuları tekrar ele alıp düzenliyor ve takipçilerimizle paylaşıyoruz. Bu yazılar arasında gta san andreas hileleri ve gta 4 hileleri gibi oyun içerisinde kullanabileceğiniz eğlenceli konular olduğu gibi teknolojik cihazlarda karşılaştığınız sorunları da ele alıyor, doğru bilgiyi sizlere ulaştırmayı hedefliyoruz.

Sizi bilemeyiz ancak biz birçok sitenin haber yayın şeklinden oldukça şikayetçiyiz. Kendi sesimizi oluşturmaya çalıştığımız Tech Kafa’da da öncelikli olarak sizin ilgi alanlarınıza ve isteklerinize yönelik çalışmalar yapmak, büyük bir aile olmak istiyoruz. Siz de bizimle aynı fikirdeyseniz bize nasıl ulaşacağını biliyorsunuz.

  • http://www.asosyalgenc.com Asosyal Genc

    Sitenizi Facebook’ta görmüştüm 2-3 ay önce hoşuma gitmişti.O zamandan bu yana takip ederim.Şimdi sizin siteniz olduğunu görünce bir mutlu oldum neden bilmiyorum.Biraz da şaşırdım.Güzel işler başarmışsınız.Başarınızın devamını dilerim.