PAYLAŞ
Türk Komedi Filmi Önerileri

Hayatın keşmekesi içinde hepimiz biraz gülümsemek için elimizden geleni yapıyoruz. Bizde bu yazımızda sizler için izlemeniniz gereken en iyi Türk komedi filmi önerileri derledik. İzlediğiniz filmler olacaktır. Ancak izlememiş olanları da düşünerek liste oluşturduğumuzu belirtmek isteriz. Diğer yandan da tüm hepsini yazmak gerekirse çok olacağından birkaç yazı olacaktır. Siz de illa buda olmalı dediğiniz filmleri yorumlara yazarsanız diğer listeye ekleriz. Daha fazla beklemeden listemize girelim ve şimdide iyi seyirler dileyelim.

1 – Düğün Dernek

Düğün Dernek
Düğün Dernek

Ahmet Kural ve Murat Cemcir ikilisinin birlikte hazırladıkları Düğün Dernek, Sivas’ta yaşayan babanın oğluna düğün yapabilmek için giriştiği maceraları konu alır. Köy hayatı, imece ruhu ve anadolu kültürünü göreceğiniz Düğün Dernek, sizleri gülme krizine sokmaya aday.

2 – AROG

AROG
AROG

GORA‘nın devam filmi olan AROG‘da karakterimiz Arif, geçmişe gönderilmektedir. Geçmişte karşılaştığı halkla yaşadığı mücadeleler, onlara liderlik etmesini konu alan AROG izlenmesi gereken Türk komedi filmlerinin başında geliyor.

3 – Recep İvedik Serisi

Recep İvedik Serisi
Recep İvedik Serisi

Recep İvedik Serisi Türk sinema tarihimizdeki absürt komedinin örneği olarak kabul edilebilir. Kimisine göre iğrenç ve banal, kimisine göre ise çok komik. Ancak sadece gülmek için izlerseniz, sonuna kadar güleceğinize eminiz. Eğer şu zamana kadar ön yargı ile veya farklı nedenle izlemedi iseniz tüm seriyi izlemek sizi yeterince güldürecektir.

4 – Eyvah Eyvah Serisi

Eyvah Eyvah Serisi
Eyvah Eyvah Serisi

Ata Demirer’in kaleme aldığı filmler, Çanakkale’de yaşayan klarnet çalan Hüseyin Badem ve ünlü sanatçı Firuzan’ın başına gelen olayları konu alır. Film ege şivesi ile süslenmiş, müziklerle donatılmıştır. Temiz bir komedi filmi arıyorsanız mutlaka şans vermelisiniz.

5 – Celal ile Ceren

Celal ile Ceren
Celal ile Ceren

Celal ile Ceren, sürekli Recep İvedik Serisi ile görmeye alıştığımız Şahan Gökbakar‘ın yaptığı kaliteli bir komedi filmi olarak karşımıza çıktı. Çiftimizin uzun yıllardır süren ilişkisi artık sıkıntı yaratmaya başlamıştır. Ara verdikleri ilişki, bizler için komedi kaynağı halini alıyor. Temiz bir komedi filmi arıyorsanız tercih edebileceğiniz filmlerden bir tanesi kesinlikle Celal ile Ceren‘dir.

6 – Hükümet Kadın Serisi

Hükümet Kadın Serisi
Hükümet Kadın Serisi

Hükümet Kadın, Sermiyan Midyat’ın kaleme aldığı ve Demet Akbağ ile başrollerini paylaştığı bir komedi filmidir. Mardin Midyat’taki ilk kadın belediye başkanının hikayesinin anlatıldığı filmin hikayesi de gerçektir. Zamanın yaşantısı ve halkın saflığı ile harika filmler ortaya çıkmış gerçekten. İzlenmedi ise kesinlikle şans verilmelidir.

7 – Yahşi Batı

Yahşi Batı
Yahşi Batı

Osmanlı döneminde padişahın emri ile Amerika’ya bir elmas götüren ikilinin Amerika’da başına gelenler sizleri gülme krizine sokacak. Gerçek bir komedi arıyorsanız kesinlikle doğru adrestesiniz. Çünkü espriler temiz ve ince.

8 – Sağ Salim

Sağ Salim Serisi
Sağ Salim Serisi

Büyük bir bütçeyle çıkış yapılmamasına rağmen filmin kalitesi ve komikliği kendi reklamını yaptı ve büyük izlenme rakanlarına ulaştı. İkinci film ile aynı başarı tam olarak yakalanamasa da kesinlikle izlenmesi gereken türk komedi filmleri arasına girer.

9 – Çakallarla Dans Serisi

Çakallarla Dans
Çakallarla Dans

Yine kendi kendine reklamını yapan bir film daha. Aslında yönetmeni, ikinci filmi Youtube’dan izlenen ilk film yüzünden çektik demişti. Dört kafadar halısaha maçı yaparlarken, kendilerini Çakallarla Dans ederken bulurlar. Sonrasında da olanlar olur ve hikaye gelişir.

10 – Yusuf Yusuf

Yusuf Yusuf
Yusuf Yusuf

Küçüklüğünden beri ralli şoförü olmak isteyen Yusuf, hayatını dolmuş şöförlüğü yaparak geçindirmektedir. Bir gün aracına binen bir suikastçı sonrası, onu engellemek için yaptığı olaylar sizleri gülme krizine sokacak. İşin ilginci suikastçinin de adı Yusuftur.

11 – Kolpaçino Serisi

Kolpaçino Serisi
Kolpaçino Serisi

Şafak Sezer’in hazırladığı filmler, yanlışlıkla gelişen olayların başlarına açtığı işi temizlemek için uğraşan bir grubun başına gelenleri anlatıyor. Çırpındıkça batan grup, sizleri gülme krizine sokacaktır.
[reklam]

12 – Deliha

Deliha
Deliha

Bir kadın oyuncunun oluşturduğu senaryo ve karakterle yaptığı ilk komedi filmi olarak Türk sinema tarihine geçen Deliha, saf bir genç kadının aşkı arama macerasını konu alır. Gupse Özay’ın yazıp canlandırğı karakter aynı zamanda da erkeksi tavırlarıyla dişi Recep İvedik olma yönünde ilk adımı atmıştır.

13 – Kocan Kadar Konuş

Kocan Kadar Konuş
Kocan Kadar Konuş

Aynı isimli romandan sinemaya uyarlanan Kocan Kadar Konuş, genç kızlarımızın küçüklükten beri evlenmeye odaklatılmasını konu alan bir komedidir. Karakterimiz Efsun 30 yaşına gelmiştir ve hala bekardır. Bu zamana kadar doğru düzgün bir ilişkisi olmamıştır. Tabi birini bulunca da olaylar başlar.

14 – GDO KaraKedi

GDO KaraKedi
GDO KaraKedi

İstanbul’un arka mahallerinde Balat’ta yaşayan üç kardeş, başlarına gelen gelen şansız kaza ve mafya ile başlarının derde girmesi sonucu hayatları bir düğüme dönüşür. Ancak her yaptıkları daha da batmalarına neden olur. Bir Şafak Sezer filmi olan GDO KaraKedi zevkle izlenecek yerli komedi filmlerindendir.

15 – Pek Yakında

Pek Yakında
Pek Yakında

Eskilerin füguranı şimdilerin korsancısı Zafer, karısının kendisinden ayrılmak istemesini kaldıramaz. Ona kendisinin boş biri olmadığını kanıtlamak için eski bir senaryodan film çekmeye çalışır. Cem Yılmaz’ın başrolünde aldığı pek yakında, temiz bir yerli komedi filmi olmayı başarmıştır.

16 – Vizontele

Vizontele
Vizontele

1970’li yıllarda Van’da yaşayan halk, televizyon olmadığı için haberlerden 1 hafta sonra bilgi alabiliyorlar. Ancak devlet belediyeye bir televizyon ve alıcı gönderir. Bunu çalıştırmak da köyde Deli Emin’e kalır. Vizonteleyi çalıştırma mücadelesini konu alan Vizontele, mutlaka izlenmesi gereken türk filmlerinden biridir.

17 – Organize İşler

Organize İşler
Organize İşler

Bu yaz 2. filmi çekilecek olan Organize İşler, zengin oyuncu kadrosu ile dikkatleri üzerine çekiyor. Hayatını hırsızlık yaparak kazanan çetenin reisi, kendini kurtarmak için kaçarken süperman ile karşılaşır. Tabi olay gözüktüğü gibi değildir ve hiç olmayacaktır. Senaryosu, oyuncuları ve yönetmenliği ile listede başa oynayabilecek bir film kesinlikle.

18 – Çalgı Çengi

Çalgı Çengi
Çalgı Çengi

Ahmet Kural ve Murat Cemcir efsanesinin başlangıcı olarak sayılabilecek Çalgı Çengi, 30.000 TL gibi çok mütevazı bir bütçeyle çekilmiş ama halktan çok iyi tepkiler almış bir filmdir. Ankara’lı iki müzisyen kuzenin yaşamını kazanırken başına gelenleri konu alan film, hem güldürüyor hem de müzikleri ile eğlendiriyor.

19 – Gora

GORA
GORA

Kendi halinde halı, kilim, turistik gezi işinde çalışan Arif, bir gün uzaylılar tarafından kaçırılır. GORA gezegenine götürülen Arif, oradaki bir Türk ile birlikte haraket ederek GORA’dan kaçmaya çalışır. Eğlenceli bir bilim kurgu olan GORA yerli komedi filmleri arasında kesin izlenmesi gerekenlerden.

20 – Sen Kimsin

Sen Kimsin
Sen Kimsin

Tekin ve İsmail Abi birlikte Kirve, pardon Zirve Dedektiflik bürosunu işletmektedirler. Ancak çok müşteri bulamazlar. Bir gün kapılarını çalan bir kadın kızının kayıp olduğunu söyler. Ve hikaye başlar. Tolga Çevik’in başrolünü aldığı Sen Kimsin eğlenceli yapısı ile izlenebilir bir film olmuş denebilir.