PAYLAŞ
Üretkenlik İçin Kullanabileceğiniz 5 Uygulama

Son zamanlarda gelişen cep telefonları ile birlikte artık tüm işi cebimize sığdırmış durumdayız. Cep telefonumuzdan yaptığımız işle ilgili bir çok şeyi yapabiliyoruz. Özellikle internet üzerinden iş yapıyorsanuz, bu yazımızda üretkenlik için kullanabileceğiniz 5 uygulamaya yer vereceğiz.

 

1 – Evernote

Evernote
Evernote

 

Aslında belki bilmeyeniniz yoktur, ancak bu listede de olmazsa olmazlardan biridir kendisi. Temel anlamda dijital not defteridir diyebiliriz. Aldığınız notları dijital olarak kayıt edip sonrası için saklayabiliyorsunuz. Örnek vermek gerekirse bir yazıyı, Evernote ile paylaş diyerek defterinize kayır edebilir ve istediğiniz zaman kullanabilirsiniz. Alıştıktan sonra bırakamayacaksnız.

2 – Pocket

Pocket
Pocket

Kullanımını en iyi senaryo ile anlatabiliriz herhalde. Bu yazımızı çok beğendiniz ama şu an okumaya vaktiniz yok. Pocket ile kayıt edip sonradan okuyabilirsiniz. Bu sayede zaman nedeniyle içerikleri kaçırmamış olursunuz.

3 – Feedly

Feedly
Feedly

Feedly bir RSS okuyucusudur. Sürekli olarak takip ettiğiniz siteleri hesabınızdan takip edebilirsiniz. Ve istediğiniz zaman sade bir arayüzle yazıları okuyabilirsiniz. Gayet kullanışlı ve bilgi verici bir uygulama sizi bekliyor.

4 – Dropbox

Dropbox
Dropbox

Tabii ki bildiğiniz bu uygulama ile dosyalarınızı, yazılarınızı ve medyalarınızı bulut üzerinde saklayabilirsiniz. Aslında bu bir simge. Dropbox yerine Yandex Disk de kullanabilirsiniz.

5 – Google Takvim

Google Takvim
Google Takvim

Google Takvim hayatınızı zamanlamak için kullanabileceğiniz basit ve ücretsiz bir uygulama. Toplantılarınızı kayıt altına alarak uyarılar alabilirsiniz. Hatta IFTTT* kullanarak direk toplantılarınızla ilgili Evernote toplantı notunuzu otomatik oluşturabilirsiniz.

*Bilmeyenler için kişisel blogumda yazdığım yazı : IFTTT Nedir? Nasıl Kullanılır?