PAYLAŞ
WhatsApp

WhatsApp tarafında merakla beklenen arama özelliği sonunda bugün yayınlandı. Şu anlık Android kullanıcıları için kullanıma açılan özelliği kulanabilmek için, WhatsApp’ın son sürümünü kullanıyor olmanız gerekli. Bunun için Play Store üzerinden güncellemeniz yeterli.

WhatsApp bilindiği üzere ilk çıktığı yıllarda GSM oparatörlerini çok zor duruma sokmuştu. Çünkü eskiden popüler olan SMS paketleri, şu zamanda WhatsApp yüzünden kullanılmaz oldu. Anlaşılan WhatsApp aynı etkiyi arama içinde yapmanın peşinde. Çünkü yeni gelen özellikle WhatsApp üzerinden ücretsiz olarak arama özelliğine kavuştu.

■ WhatsApp Arama Nasıl Kullanılır ?

WhatsApp Arama kullanımı aslında çok kolay. Tek yapmanız gereken Play Store üzerinden güncellemeyi yapmanız. Daha sonra arama yapmanız gereken arama yapmak istediğiniz kişeyi seçip, üst bardan arama butonuna basmanız.
[reklam]

■ WhatsApp Arama iOS içim ne zaman çıkacak ?

Şu an için net bir bilgi olmasa da çalışmaların devam ettiği söyleniyor. Yakın zamanda çıkacağı düşünülse de, WhatsApp WEB göz önüne alınırsa temkinli olmakta fayda var.

 • Metin

  Bana önceden geldiği için mutluyum 🙂

 • Ekrem ÖZDEMİR

  Güncellemeyi sürekli erteliyorduk ama bu özelliği kullanmak adına bir an evvel güncelleme yapacagız artık. Teşekkürler bilgi için.

 • Bulut

  Uzun zamandır beklenen bir güncellemeydi hele şükür gelmiş birde IOS için gelse tadından yenmez.

 • rabiş

  Olması gereken sonunda oldu ve çok güzel bir uygulama oldu. Teşekkürler admin

 • Caner

  İlerde paralı olmaz inşallah viber gibi

 • İki Kafadar

  ilk defa ios’tan önce android’e bir uygulamanın geldiği oldu. bu yönü iyi ama nedense sesim geç gidiyor.

 • Rahman

  Pek beğenmedi Çindeki kuzenimle Wechat den konuşuyoruz hemde ses sorunu olmuyor ama Whats app dan aradım bu sabah ve seslerimiz karışıyor veya geç gidiyor maalesef. Kısacası Senkron tutmuyor diyelim android önce gelmesi de bu yüzden beta gibi kullanıyorlar bizler.

 • Kemal

  Paralı olmaz ise çok güzel bir özellik oldu.