PAYLAŞ
WhatsApp

Günümüzün şüphesiz en popüler mesajlaşma uygulamalarından biri WhatsApp. Özellikle ülkemizde gençler arasında o kadar yaygın bir kullanıma sahip ki, neredeyse SMS kullanan kalmadı ve mesaj atmak tabiri WhatsApp ile eşleşmiş oldu.

Dünya üzerindeki kullanım oranı hızla artan ve şu ana kadar 600 Milyon kullanıcya sahip olan platform, yakın zaman içinde Facebook tarafından satın alınmıştı. Satın alınmadan sonra sürekli olarak dedikodular yayılmaya başlandı. Bunların başında WhatsApp’ın Chrome üzerinde çalışacak olması geliyordu. Ve en sonunda WhatsApp dedikoduları kabul etti ve Chrome üzerinden WEB Client ile çalışacağını kabul etti.

Bu haber çoğumuz gibi, bizi de sevindirse de detaylara baktığımızda, tam da çoğu kişinin istedğinin olmadığını görüyoruz.

WhatsApp Chrome üzerinde çalışacak
WhatsApp Chrome üzerinde çalışacak


Dünya genelindeki beklenti, WhatsApp’ın PC için özel bir uygulama çıkarağı ve mesajlşmanın aynen bu uygulama üzerinden yürüyeceğiydi. Ancak açıklanan özellik o şekilde değil.

Yeni gelen özellik ile whatsapp.com üzerinden açılacak hesap, cep telefonumuzla eşleştirilecek ve cep telefonumuz yanımızda kaldığı sürece, Chrome üzerinden mesajlaşmayı gerçekleştirebileceğiz. Bu tam olarak herkesin beklediği gibi olmasa da, bilgisayar başında telefonla uğraşmak derdinden bizi kurtaracak gibi. Bakalım tam kullanımda işleyiş nasıl gerçekleşecek?

 • Gözde

  WhatsApp gelmiş geçmiş en iyi uygulamalardan biri bence. Her geçen gün yenilik ortaya koyuyor.

 • Fiskos

  Bence çok iyi oldu bu özellik telefonun wirlss herzaman açık zaten uzaktayken yazışmak çok iyi oldu.

 • Furkan

  bu uygulama güzel oldu, kız arkadaşıma anında internet üzerinden cevap verebiliyorum

 • Baran

  Bu da güzel bir haber tabi ama safariyede gelse fena olmaz.

 • Oktay Kurt

  Bilgisayarın başında telefonla uğraşma derdini kaldıracak bir proje olmuş.

 • myspor

  facebook whatsaap ı satın aldıgından beri gözle görülür bir değişime bir türlü imza atamadı.herkesin en çok beklediği güncelleme görüntülü görüşme hala beklenilmekte.