PAYLAŞ
Fecebook WhatsApp Birleşiyor

Dünyanın en büyük sosyal medya sitelerinden bir tanesi olan Facebook, şirketini büyütmek için sürekli olarak yatırımlar yapıyor. Bu yatırımlardan belki de en büyüğü Whatsapp‘ı almasıydı. Geçtiğimiz sene 16 Miyar Dolar karşılığında satın aldığı WhatsApp ile ilgili şu ana kadar herhangi bir köklü değişiklik yapmayan Facebook, bu sefer köklü bir yenilik peşinde olabilir.

Ortaya çıkan haberlere göre, alpha.whatsapp.com sayfasında Facebook ile bağlan seçeneği yer alıyor.Sayfada yer alan linke tıkladığımızda Facebook üzerinde WhatsApp SSO uygulaması için izin istiyor. Detaylara baktığımızda profil fotoğrafı, cinsiyeti, yaş durumunu ve herkese açık profilimizi göreceği görülüyor.

Facebook WhatsApp Birleşiyor
Facebook WhatsApp Birleşiyor


Şu anda konuşanlar, sayfanın şirket çalışanları tarafından test etmeleri için açıldığı. Ancak eğer dedikodular doğru çıkarsa, Facebook Messenger ve WhatsApp‘ın birleşeceği ve iki platformdaki bildirimlerin tek alandan okunabileceği düşünülüyor. Bakalım bu birleşme gerçekleşecek mi? Yakın zamanda bununla ilgili haberler artacaktır.

 • disqusbll

  bu iş baya ilerledi. facebook satın aldıktan sonra whatsapp daha bir güzel oldu

 • ihsan türk

  Asıl sahibi facebook zaten whatsapp ın yani daha çok özellik gelecektir whatsapp ve facebook arasında

 • Pakize

  whatsapp her geçen gün büyüyor vayy be

 • Tarık

  Mark yine yapmış yapacağını, kolay erişim ile arkadaşlarımla rahatlıkla konuşabiliyorum.

 • Sezai

  Böyle bir şey olursa gerçekten de harika olur. Ama facebook kullanıp da numarasını vermek istemeyen kullanıcılar gerçek anlamda problem yaşar. Öyle de bir durum var.

 • Kerim

  İş gerçekten çok kolaylaştı, artık yeni doğan bebeklerin bile WhatsApp’ı var.

 • Kamil

  Gerçekten harika, whatsappdaki bu değişiklikler beni mutlu ediyor.