PAYLAŞ
Build2015

Microsoft’un bugün gerçekleşen etkinliğinde güzel duyurular gelmeye başladı. Belkide en önemli gelişme Android ve iOS uygulamalarının Windows 10 cihazlarında çalışacak olması. Çünkü çok uzun zamandır merakla beklenen gelişme sonunda geliyor.

Microsoft Build 2015 etkinliğinde herkesi mutlu edecek bir haberi verdi. Windows 10 ile birlikte Android ve iOS uygulamalar cihazlarımızda çalışacak. Cihazlar diyoruz çünkü, Windows 10 tüm cihazlarda aynı çekirdekle çalışacak. Yani cep telefonunda ve PC’de aynı çekirdeği kullanacak olan Windows 10 ile, iOS ve Android uygulamaları kullanma şansına erişeceğiz.
[reklam]
Peki bu olay nasıl gerçekleşecek. Aslında mantık belli. Geliştiriciler uygulamalarını Windows markete de ekleyecekler. Biz de yüklemeye başlayacağız. Ancak görünürde bu kadar basit olayın arka planındabüyük işler yürüyecek. Hatta Microsoft ilk etapta sadece iOS uygulamaları için getirmeyi planlarken, sonrada tüm ekosistemi kapsamak için Android uygulamaları da kapsayacak. Bakalım bu olay Windows 10 platformuna neler getirecek.

  • best54

    windows 10 çok özellikli gibi duruor stabil çalışırsa çokiyi.

  • Mustafa

    Bu güzel bir haber oldu. Windows umarım dediğini yapar.