PAYLAŞ

Bu yazımızda Windows Phone kullanıcılarının hayatını kolaylaştıracak bazı uygulamaları tanıtacağız.

1 – Camera360

İos ve Android işletim sisteminde popüler olan retrica veya vscom gibi uygulamalar kadar bilinmese de onlar kadar, hatta daha kaliteli bir fotoğraf uygulamasıdır.  Uygulamanın bir çok effect’e ve basit bir ara yüze sahip olması çok önemli bir avantajı.

Ufak bir bilgi: Türkçe dil desteği şuan için yok.

69f72b4d-2a47-4816-b95a-fb1a91b4133d
Camera360

Link: Camera360

2 – MUSIC+

Müzik uygulamaları içinde en iyisi diyebilirim. Özellikle aldığı son güncellemeden sonra gelen özelliklerle çok kullanışlı bir hale geldi. Örneğin tek tıkla, beğendiğiniz bir müzik için ringtones araması yapabiliyor veya youtube linkine gidebilirsiniz. Ayrıca müziğin lyrics( şarkı sözleri) gösterme özelliği var ancak hata veriyor. Muhtemelen güncelleme ile hata giderilecektir. Son olarak, program billboard chart hot 100 listesi ile güncelliğini koruyor.

a39d5323-0049-485b-8681-27a496098bff
MUSIC+

Link: MUSIC+

3 – AccuWeather – Weather for Life

Basit bir hava durumu uygulaması olmaktan çıkmış, çok kaliteli hava tahminleri yapan güzel bir uygulama.  Kilit ekranı olarak çalışmasına izin verirseniz ekranda havanın gerçek ve hissedilen sıcaklıkları, genel durumu ve hava durumuna bağlı uyarılar görülebilir. Ayrıca belirli aralıklarla kapak resmini değiştirmesi çok hoş bir özellik olmuş.

e6d149ae-402c-4d68-8afe-dd495259c5e5
AccuWeather – Weather for Life

Link: AccuWeather – Weather for Life

4 – Evernote

Windows işletim sistemine sahip bir bilgisayarınız varsa bu uygulama tam size göre. Bilgisayardayken aldığınız bir nota telefondan erişmek istediğinizde tek yapmanız gereken evernote’a bunu yazmak. Bu uygulama ile Windows bilgisayarınızda aldığınız notlar direk telefonunuza geliyor. Uygulamanın birkaç özelliği;

c79d7206-9bca-47ee-b4c4-d186f772e6af
Evernote

 

-İşletme kullanıcıları için geliştirilmiş not defteri listesi

– iş ve kişisel not defterlerini filtreleme

– her not defteri için irtibat adı görüntüleme

– tüm iş not defterlerine kolay erişim

– basitleştirilmiş deneyim

Link: Evernote

5 – Sağlık ve Fitness

Uygulamanın sloganı kendini çok iyi anlatıyor: Daha sağlık bir yaşam için ihtiyacınız olan uygulama!

Özelliklerinden bahsedelim; İlk olarak GPS izleyici ile yapacağınız koşu, bisiklet ve diğer açık alanlardaki aktivitelerde ne kadar kalori yaktığınızı görebilirsiniz. Diyet izleyici özelliği ise bize yediğimiz yiyeceklerin kalorisini hesaplamada yardımcı oluyor. Her gün almanız gereken kalori ve aldığınız kalori miktarını kolaylıkla hesaplayabilirsiniz. Şunu da belirtmek gerek uygulamada 300 bin üzerinde yiyecek kayıtlı. Uygulama ile kolaylıkla antrenmanlara, güç egzersizlerine, yoga pozisyonlarına, pilates hareketlerine ulaşabilirsiniz. Ayrıca son gelen güncelleme ile  sağlık alanında yayınlanan makaleleri gösterme özelliği de uygulamayı çekici kılıyor.

a9c1f4e9-e714-4ac5-a2ca-8eb121e158e6
Sağlık ve Fitness

Link: Sağlık ve Fitness

  • Sezai Acıma

    Bu uygulamaların android versiyonları da hiç fena değil. Bunu da belirtelim ayrıca.

  • disqusbll

    ben windows phone kullanmıyorum ama arkadaşıma söylemem gerek sanırım