PAYLAŞ

Windows kullanıcıları bilgisayarlarının daha hızlı bir çalışma düzenine oturması için zaman zaman format atmak durumunda kalabilir. Bazı sürümler için oldukça zahmetli bir işlem olsa da bilgisayarınızın ve işletim sisteminin rahatlaması için belirlediğiniz aralıklarla format işlemini gerçekleştirmek oldukça faydalı olacaktır. Format atma işlemi sırasında karşılaşılan en büyük sorunların başında ise format sonrasında windows 7 product key yani ürün anahtar kodunu bulma işlemi gelmektedir.

Windows kullanıcıları için firma tarafından özel olarak oluşturulan bu ürün kodunun aktivasyon kodu ile karıştırılmaması gerekiyor. Bu kod yalnızca ürününüzün size ait olduğunu kanıtlayan ve genelde ürün altında etiket olarak gönderilen giriş kodudur. Aktivasyon kodu ise yazılımlarınızı aktif olarak kullanmanızı sağlayan koddur.

Format sonrasında bilgisayarınızı yeniden başlattığınızda Windows sizden ürününün size ait olduğuna dair firma tarafından verilen bu kodu istemektedir. Bazı durumlarda bilgisayarınızın üzerinde bu kodu bulmanız mümkün olmayabilir. Bu noktada yapmanız gereken en kolay şey Windows 8 producty key wiever uygulamasını edinmektir. Uygulamanın isminin Windows 8 ile başladığına aldırmayın, Windows’un birçok sürümünü sorunsuz desteklemektedir.

Aynı işlemi windows 8 product key için de yapmanız ve Windows 8 sıfırlama veya sıfırdan kurulum işlemlerinde kullanmanız mümkün. Bu işlemleri yaparken dikkat etmeniz gerekenler hakkında detaylı bilgiyi Tech Kafa’dan alabilirsiniz. Bu noktada size yardımcı olmak adına önerilen programlar Windows 8 Product Key Wiever ve Windows 7 Product Key Finder uygulamasıdır.

Bunların haricinde kullanacağınız uygulamaların farklı yazılımları bilgisayarınıza yüklemesi veya virüs bulaşması oldukça yüksek bir ihtimal. Güvenli ve sorunsuz bir Windows deneyimi için kullanıp denenmiş bu programları tercih etmenizi şiddetle tavsiye ederiz.

Tech Kafa içerisinde Windows sıfırlama işlemleri dışında farklı konularda da yardımcı kaynaklar bulmanız mümkündür. Örneğin iphone sıfırlama konusunda verilen bilgiler oldukça faydalı ve uzun vadede sıkıntı yaşamadan cihazınızı kullanmanızı sağlayacak bilgilerdir.

Hepsi ve daha fazlası için Tech Kafa – Nasıl Yapılır bölümünü ziyaret edebilir, birçok konu hakkında bilgi sahibi olabilirsiniz.