PAYLAŞ
Yi Action Camera

Çinin en büyük üreticileriden bir tanesi şüphesiz Xiaomi. Özellike ülkemizde Xiaomi 10400 mAh taşınabilir şarj üniteleri ile çok meşhur bir hale geldiler. Öyleki adlarına açılmış fan sayfaları bile var.

Özellikle çıkardıkları kaliteli ve ucuz modelleri sayesinde dünya çapında gündeme geliyorlar. Bu sefer de bir aksiyon kamerası ile karşımıza geliyorlar. Yi aksiyon kamerası GoPro‘ya ucuz bir alternatif arayanların odak noktası olacak gibi. Çünkü fiyatı sadece 64 dolar. Bu GoPro fiyatlarını gö önüne alınca gayet alınabilir fiyat oluyor. Şu anlık sadece Çin pazarına yönelik olarak çıkan bu ürün, mutlaka uluslararası pazara da yayılacaktır.

En başta bir aksiyon kamerası olduğunu ve GoPro alternatifi olduğunu belirtmiştik. Bir aksiyon kamerasının gereği olan özellikleri barındırıyor. Yi kamera, 1080p 60fps video kaydı yapabiliyor. Kağıt üstünde GoPro’ya göre avantajı var. Çünkü GoPro 1080p 30fps ve 720p 60fps kayıt yapabiliyor. Diğer andan da hafıza olarak da üstünlüğü var. 64GB hafıza alanı ile üstünlüğünü korumayı hedeflemiş gibi. Aynı zamanda pil bakımından da GoPro’yu geçmeyi başarmış. Bir aksion kamerası olduğu için su geçirmez yapıda tasarlanmış. Firmanın verdiği verilere göre 40m’ye kadar su geçirmezliği koruyacak.

Yi Kamera
Yi Kamera


Firma aynı zamanda 80 dolar karşılığında seyahat pakedi adında bir seçenek sunacak ve içinde selfie çubuğu da bulunacak. Ayrıca normal olarak almak isteyenler için aksesuar seçeneklerinin geleceğine dair söz veriyor.

Bakalım dünya çapına yayılıp ülkemize ulaşabilecekler mi?

  • cengiz

    Xiaomi dedin mi akan sular durur açıkcası. çinin en kaliteli markası bence.