PAYLAŞ
Korku Filmi Önerileri

Son dönemlerde vizyona giren muhteşem filmler hepimize keyifli zamanları vaat ediyor. Ama bazılarımız için film keyfi adrenalin ile aynı anlama gelir. Bu neden ile sizler de gerilim ya da korku tarzı tercih ediyor olabilirsiniz. Bu tarz filmler de sezona damga vuran yapımlar olarak karşımıza çıkıyor. Özellikle yalnız izleyemeyeceğiniz korku filmi önerileri inanılmaz etkileyici ve gerçekten de korkunç olabiliyor. Harika sonuçları alacağını, inanılmaz bir keyif ile izleyeceğiniz bu filmlere gelin birlikte göz atalım. Bu cuma gecesi ne izlesem diyenler için harika ve korku dolu film önerilerimiz var.

1 – Korku Seansı 2

Korku Seansı 2
Korku Seansı 2

Serinin ikinci filmi oldukça iyi geri bildirimler alıyor. Bay ve bayan Warren bilindiği gibi doğaüstü gizemli yaratıkları ve olayları araştırmaktalar. Bu kez onlara ulaşan inanılmaz bir konu var. Dört çocuk sahibi bekar bir annenin yaşadıkları gerçekten onlar için bile inanılmaz. Londra’da bu olayı araştırmak için gittiklerinde kendilerini de bu inanılmaz olayların içinde bulacaklar. Yönetmenliğini James Wan’ın gerçekleştirdiği bu harika filmi izlerken sizler bazen gerçeklik algınızı kaybedebilir, kendinizi filmin içinde hissedebilirsiniz. Bu neden ile kesinlikle yalnız başınıza izlemeyi önermediğimiz bir film.

2 – Cin Kuyusu

Cin Kuyusu
Cin Kuyusu

Geçtiğimiz yıl 6 Kasım tarihinde gösterime giren bu inanılmaz film, gerilim ve korkunun en güzel dozda verildiği yerli bir korku filmi. Murat Toktamışoğlu’nun yönetmenliğini yaptığı film, cinlerin istilası ile baş etmeye çalışan bir grup insanın inanılmaz hikayesini konu alıyor. Oldukça farklı bir şekilde karşımıza çıkan bu film, hepimize oldukça heyecan dolu anlar yaşatacak. Türk korku filmlerini sevenlerden iseniz bu film de korkmak için ideal bir şekilde sizlere sunuluyor.

3 – Siccin 2

Siccin 2
Siccin 2

Evet neredeyse Siccin 3 izleyeceğiz ama bu filmin elde ettiği başarı bir klasik olma yolunda onu götürüyor. İnanılmaz sahneleri ve gerçekçi hikayesi ile hala Siccin 2 izlemeyenler için kesinlikle bu yerli korku filmi olacak. Başarılı bir şekilde bizlere kurgulanan bu filmde, Adnan ve Hicran çiftinin inanılmaz ve sıra dışı hikayesini kurguluyor. Gerçek anlamda başarılı korku filmleri içinde yer alan bu yapımda, çocuğunu elim bir kazada kaybeden Hicran’ın kaza sonrası yaşadıkları, ona yapılan büyü ve bu büyünün bozulma aşamaları inanılmaz bir şekilde sahneye aktarılmış. Bu neden ile gerçekçiliği de inanılmaz olan bir korku izlemek isteyenleri hemen filmi izlemeye davet edebiliriz.

4 – Cell

Cell Filmi
Cell Filmi

Diğer adı da Frekans olan filmin başrollerinde John Cusack ve Samuel L. Jachson yer alıyor. Cell filminde kariyerinin zirvesinde olan Claton Riddell, oldukça ünlü bir yazardır. Son romanının sunumu için Boston’a gitmesi gerekir. Ancak ailesi onunla gelemez. Ancak planlanan bir program olduğu için istemeyerek de olsa Boston ziyaretine gider. İmza günü gelip çatmıştır. Ancak ortalıkta olan garip olaylar ilgisini çekmeye başlar. Cell filmi bizlere aslında cep telefonları ile ilgili garip bir kurguyu yaşatacak ve bu filmden sonra cep telefonlarınızı kullanırken uzun bir zaman diliminde filmde yaşanan olaylar aklınıza gelecek. Başarılı bir kurgu ve gerçeklik ile karşımıza çıkan bu filmi kesinlikle yalnız izlememelisiniz.

5 – Magi

Magi
Magi

Farklı bir kurgu ile karşımıza çıkan bu 2016 yapımı film bazı hususları ile diğer gerilim filmlerinden ayrılıyor. Bu neden ile de korku filmi önerileri içinde kesinlikle yerini alması gerektiğini düşündük. Yönetmen koltuğunda Hasan Karacadağ’ı gördüğümüz filmde, Micheal Madsen, Brianne Davis ve Lucie Pohl gibi transfer oyuncular var. Vizyona girdiğinde ciddi anlamda ses getiren bu filmi sizler de çok severek izleyeceksiniz. Kardeşinin ani ölümünün arkasında ki sırrı çözmek isteyen Magi‘nin yaşadıkları eminiz sizi de koltuklarınıza çivileyecek türden.