PAYLAŞ
The Imitation Game

Yapay Oyun, ingilizce adıyla The Imitation Game 2. Dünya savaşında Almanya ve İngiltere arasında geçen savaş mücadelesine karşı İngilizlerin, Almanların baskısını kırmak için planladıklar, daha doğrusu yapmak zorunda oldukları mücadeleyi konu alan, gizem dolu bir yapım olarak dikkat çekiyor.

Yapay Oyun Konusu

2. Dünya savaşında, Hitler önderliğindeki Almanya başta İngiltere olmak üzere tüm Avruapa’ya karşı üstünlük kuruyor. Bunun asıl sebebi düşmanlarının kendi oluşturdukları kriptolojiyi bozamamaları. Enigma, Alman ordusunun mesajlaşmaları sırasında mesajlarını şifrelemek için kullandıkları kripto. Almanlar tarafından hazırlanmış bir makine tarafından her sabah şifre bir kripto çerçevesinde değişiyor. İngilizler de şifreyi çözemedikleri için savaşı kaybetme noktasına geldiler. Bunun için ordu kripto uzmanları için iş ilanı verir. Bu ilanı gören ünlü matematikçi Alan Turing başvurur ve işe koyulur. Ancak kendisi elle işlem yapmak yerine bu kırma işlemini otomatik yapacak bir makine tasarlamak ister ve işe koyulur.

Yapay Oyun Oyunculuk

Yapay Oyun
Yapay Oyun

Baş rolünde Sherlock dizisinden aşina olduğumuz Benedict Cumberbatch, gizemli havayı ve kaçık bilim adamı konseptini çok iyi vermeyi başarmış. Bunun yanında diğer oyuncular da tam anlamıyla filmn hakkını vermiş diyebiliriz.
[reklam]

Yapay Oyun Yorum

Yapay Oyun gerçek bir olaydan alınan hikayesi, gizemli yapısı ile kesinlikle izlenmesi gereken bir film olarak sizi bekliyor. Özellikle film izlerken düşünmeyi seviyorsanız mutlaka izlemeniz gerekiyor diyebiliriz.

 • erotomani

  güzel bir filme benziyor izlenebilir

 • http://www.sacmalizm.com/ IBRA

  Film hakkında hep iyi yorumlar duymama rağmen hala oturmuş izlemiş değilim, bilgiler için teşekkürler 😀

 • Mustafa

  Son bir yıldır doğru düzgün film bile izleyemedim. Hep görüyorum film paylaşımları ama izlemek nasip olmadı hala.

 • best54

  gercek bir hikaden alınmış olması çok ilginc .