PAYLAŞ
Nexus 6P

Google tarafından San Francisco‘da gerçekleştirilen etkinliğinde Nexus serisinin yeni amiral gemisi olan Huawei üretimi Nexus 6P duyuruldu. Aslında bir önceki çıkan Nexus 6 yerine gelen model, biraz küçülerek gelmesi ile dikkat çekiyor. Çünkü Nexus 6P 5.7 inç bir ekranla kullanıcılarının karşısına geliyor.

Nexus 6P Özellikleri : 

Hazır ekran boyutundan bahsetmişken dış görünüşüyle devam edelim. 5.7 inç boyutundaki ekranın yanı sıra tasarımda dikkatleri çeken en önemli unsur sadece 7.3mm kalınlığında olması. Ayrıca yapısına baktığımızda full metal kasa kullanılmış durumda. Ayrıca üzerinde bulunan 2 adet öne bakan hoparlör hem tasarım olarak hem de ses deneyimi olarak vaadkar duruyor.

Nexus 6P Arka Görüntüsü
Nexus 6P Arka Görüntüsü

Teknik özelliklerine bakmak gerekirse işlemci olarak Snapdragon 810 kullanılmış ve 3GB RAM ile birlikte performans beklentisi arttırılmış.

Nexus 6P tıpkı Nexus 5x‘te olduğu gibi 12.3MP bir arka kamera ile geliyor. Ancak ön kamerada biraz farklılaşmaya gidilmiş ve 8MP bir ön kameraya yer verilmiş durumda.

Depolama kısmında ise amiral gemi olduğu hissettirilmiş ve baz model 32GB olarak belirlenmiş. Ayrıca 64GB ve 128GB depolama seçenekleri de sunulmuş durumda.

Tüm bu özelliklere 3450mAh pil enerji vermeye çalışacak.

Nexus 6P fiyatı kısmında ise;

32GB -> 499 Dolar

64GB -> 549 Dolar 

128GB -> 649 Dolar

fiyatlandırması gerçekleştirilmiş durumda.