PAYLAŞ
Yeni Başlayan 7 Yabancı Dizi

Bu yazımızda 2014 yılında yayınlanmaya başlanan yabancı dizilerden en iyilerini sizler için sıraladık.

1.True Detective

true-detective-header
True Detective

Amerika’da HBO kanalında yayınlanan dizi suç drama türünün başarılı örneklerinden. Bu başarının arkasında ise iyi bir senaryo ve kaliteli oyunculuk saklı.  True Detective için 2014 yılının en dikkat çeken dizisi demek yanlış olmaz. Matthew Mcconaughey ve  Woody Harrelson’ı başrollerinde gördüğümüz dizide bu oyunculara Michelle Monaghan ve Micheal Potts eşlik ediyor.

IMDB Link

2.Marco Polo

Marco-Polo-Netflix
Marco Polo

Ünlü kaşif Marco Polo’nun Çin seyahati ve Kubilay Han’ın sarayında çalışmaya başlamasından sonra başından geçenlerin anlatıldığı Netflix kanalının tarih dizisi.  Marco Polo rolünde Lorenzo Richelmy’i görürken Kubilay Han rolünde Benedict Wong karşımıza çıkıyor. Da Vinci’s Demons, Spartacus, Rome dizilerini sevenler kaçırmasın bu diziyi.

IMDB Link

3.Fargo

S1e1
Fargo

FX kanalında yayınlanmaya başlayan suç, dram türünde olan dizinin kadrosunda Billy Bob Thornton, Martin Freeman, Colin Hanks, ve Allison Tolman bulunmaktadır. 66. Emmy ödüllerinden en iyi mini dizi, en iyi yardımcı erkek oyuncu (Martin Freeman)  ve en iyi yönetmen(Colin Bucksey) ödülleriyle ayrıldığını belirtmek isterim.

Not: Dizi başlangıcında; “Bu gerçek bir hikayedir. Bu filmde anlatılan olaylar 2006‘da Minnesota’da yaşanmıştır. Geride kalanların isteği doğrultusunda isimler değiştirilmiştir. Ölenlere saygıdan dolayı, diğer her şey gerçekleştiği gibi anlatılmıştır.” denilse de bu tamamen bir kurgudur.

IMDB Link
[reklam]
4.The Knick

The-Knick-16x9-1
The Knick

Yönetmen koltuğunda Steven Soderbergh’ı gördüğümüz dizinin başrolünde Clive Owen yer alıyor. 1900′lerin başlarında, New York’ta geçen hikâye, Knickerbocker Hastanesi’nde çalışan doktorlar, hemşireler ve diğer çalışanların hayatlarına odaklanacak. Dizi için  House M.D.’nin 1900’lerde geçen versiyonu diyebiliriz.

IMDB Link

5.The Flash

The-Flash-TV-Show-Costume
The Flash

Dc evreninin sevilen kahramanı Flash 2014 yılında CW kanalında yayınlanmaya başladı. Dizi Star Endüstrilerinin parçacık hızlandırıcılarının sebep olduğu bir fırtınada şimşek çarpmasına maruz kalan Barry Allen’ın süpersonik bir hıza ulaşma yeteneği kazanmasını ve bundan sonra başından geçenleri anlatıyor.

IMDB Link

6.Forever

FOREVER
Forever

Forever, ölümsüz medikal müfettişi olan Dr. Henry Morgan’ın hayatının anlatıldığı dram dizisidir. 200 yaşında olan doktorun geçmişindeki bilinmeyenleri, Dedektif Jo Martinez tek tek ortaya çıkaracaktır.

IMDB Link

7.Outlander

1410345046_Outlander-2014-TV-Show-Wallpaper
Outlander

Aşk, bilim kurgu, macera ve tarihin tek bir dizide buluşmuş hali. Dizi 1945 yılında yaşayan evli bir savaş hemşiresinin tuhaf hikayesini anlatıyor. Bu hemşire bilinmeyen bir şekilde 1743’e yolculuk ediyor ve orada bir İskoç savaşçısıyla evlendiriliyor. 2 farklı zamanda 2 farklı erkek arasında kalan hemşire rolünde Caitriona Balfe’u görüyoruz.

IMDB Link

 • Sezai Acıma

  Yeni olmayan, ama dizi severlerin izlemesini istediğim dizileri de ben söyleyeyim. Hannibal, Dexter, Breaking bad, Game of thrones. Bunlar da benim favorim. Umarım katkıda bulunabilmişimdir yazınıza.

 • kurt oğlu

  Bu sene izlediklerim arasında en güzeli marco polo idi bana göre kubilayhan tarihteki gibi göstermişler harikaydı.

 • erkan han

  Ben en çok true dedective dizisini beğendim yavaş ilerlesede oldukça güzel dizi.

 • Mehmet Şimşek

  fargo gerçektende harika bir dizi kesinlikle tavsiye ederim 97 yılında da yanılmıyorsam filmi çıkmıştı bunun üzerine kurgu yapılmış

 • http://dizimerkezi.net/ Ahmet Cem Aktaş

  Bu sene izlediğim diziler arasında en cok True Detective
  Dizisini beğendim. Marco Polo da basarili bir yapıt.

 • Ahmet Furkan

  Hepsini izledim flash, marco polo ve True Dedective en iyi diziler.

 • karayas

  süper bir dizi tavsiye ederim herkese

 • http://www.treshinfeneri.net/ Siyah Panda

  The Flash’ı hep duyuyorum ama bakmaya vaktim olmadı bir türlü

 • Mandıra Filozofu

  Bu sene izlediğim En iyi dizi Flash ve Marco Polo bana kalite olarak marco polo bir tık önde.

 • Cevat

  The Flash ve Marco polo’nun acayip hayranıyım herkese öneririm

 • Leyla

  Ah fargo ahh 😀

 • Serkan

  Aralarında bi tek marco polo ve fargoyu izliyorum ikiside çok iyi tavsiye ederim