PAYLAŞ
Macbook

Apple yaptığı etkinlikte, beklenenleri boşa çıkarmayıp Macbook ile ilgili bir duyuru geldi. Beklenen Macbook Air’in güncellenmesiydi. Ancak Apple, bir sürpriz yaparak sadece Macbook adlı bir ürün ortaya koydu. Hem de nostaljik bir hava katmış oldu. Çünkü eskiden olan ve şu anda üretilmeyen Macbook modelinin yerini almış oldu.

Beklendiği gibi ismi Macbook Air olarak adlandırılmasa da yeni Macbook, ince yapısı ile göz dolduruyor. İnce ve şık tasarımla gücü bir arada isteyenlerin baş tercihlerinden olacak gibi.

Yeni Macbook Özellikleri

Macbook
Macbook

Yeni Macbook‘un belkide en önemli özelliği inceliği ve hafifliği olacak. Şu ana kadar üretilen en ince Macbook olma özelliğini eline alan Macbook, 13.6mm kalınlıkla hayranlarının gözüne girmeyi başaracak gibi. 908g ağırlığındaki Macbook gerçekten laptop seçerken taşınabilirliğe önem verenlerin tercihlerinin başına geçecektir.

12 inç ekran boyutuna sahip Macbook, 3 Milyon piksellik retina ekranı ile ekrana önem verenler için gerçekten harika bir seçim olacak gibi.
[reklam]
Pil performansı tarafında her zaman ileride olan Apple, Macbook modelinde de 9 saat internet gezinme ve 10 saat iTunes film seyretmeyi vaad ediyor. Diğer yandan ise USB-C çıkışları ile yeni nesle uyumluluk sağlıyor.

1.2GHz işlemci, 8GB RAM ve 256-512GB SSD ile gelen Macbooklar, 1299 Dolar ve 1599 Dolar fiyat etiketleri ile satışa çıkıyor. Amerikada 12 Nisan tarihinde satışa çıkan modellerin Türkiye giriş tarihi ve fiyatı henüz belli değil.

 • kemal

  mac alma konusunda tereddutlerım var neden dersenız orjınal olmayan hıc bır yazılımı kullanamıyoruz yanı herseyın orjınalı almak zorunda bırakıyor bızı kendısı zaten dunya para bıde alacagımız orjınal yazılımları dusunun program oyun vs araba parasını gecıyor he kalıtemı evet tabıkı ama bızım ulke sartlarında cok ucuk fıyatlar

 • fikret

  Türkiyedeki fiyatlar resmen ateş pahası aradaş ya 5 bin tl bile var bu aletten.

 • Sezai Acıma

  Fiyatları ne kadar olcak şimdiden çok merak ediyorum. Muhtemelen 4-5 civarı olcak

 • hakan

  cok ıyı performansıda super ancak cok fazla para ya tamam kalıtesıne dıcek bısey yokta bızım ulke sartlarında oldukca pahalı

 • Aleejhoan

  macbook yine kalitesiyle birlikte fiyatınıda konuşturuyor 🙂

 • Abdullah

  Macbook iyi güzel alette genelde pahalı oluyor bu özelliklere bakarakta pahalı olacağını söyleyebilirim