PAYLAŞ
Inbox
Inbox Android ve IOS

İnternette çoğu kişi uzun zamandır,Google’ın e-posta uygulaması olan Gmail‘i güncelleyip yepyeni bir arayüze kavşturacağını düşünüyordu. Yeni gelen duyuruyla beklentiler hem yanlış çıktı hem de doğru. Nasıl mı? Doğru kısım gerçekten Google yepyeni bir e-posta arayüzü getirdi. Yanılınan nokta ise bunu Gmail arayüzünü değiştirerek değil, tamamen farklı bir e-posta uygulaması yayınlayarak gerçekleştirdi. Inbox bu amaçla Google tarafından yayınlanan yeni e-posta uygulamasıdır. Bu uygulamanın çıkmasıyla Gmail de kullanılmaya devam edecek, Inbox sadece bir alternatif olarak kalacak görünüyor. Ancak tahminen ilerleyen zamanlarda yavaş yavaş Inbox Gmail uygulamasının yerini alacaktır.

Nedir bu Inbox ?

Inbox, Gmail ekibi tarafından geliştirilen yeni nesil bir e-posta uygulamasıdır. Gmail tarafından yapılan son değişiklikler zaten böyle bir yapıya geçiş yapılacağının göstergesi gibiydi. Inbox artık sadece bir e-posta uygulaması gibi kalmayacak, bir yardımcı asistan, bir sosyal medya takipçisi gibi kullanılacak bir uygulama haline gelecek. Şu an için Android ve IOS sürümleri yayınlanan uygulamayı kullanabilmek için davetiyeye sahip olmanız gerekmektedir. Davetiye almak için yapmanız gereken inbox@google.com adresine bir mail atmanız. Mail içeriği önemli değil. Yolladığınız mail ardından size Inbox için sıraya girdiğinizi belirten samimi bir cevap gelecek. Artık sizde sıra bekleyenler arasına girdiniz ve sıranız gelince kullanmaya başlayabileceksiniz. Gmail’in ilk çıkış zamanına ne kadar da çok benziyor değil mi?

Thanks for requesting an invite. We’ll send you one as soon as possible.

Your friends at Gmail

Inbox Yenilikçi Özellikleri

Son güncelleme ile Gmail için geliştirilen, gelen postaların gruplandırılması Inbox için artık temel alınacak. Sadece 1-2 grup olarak değil elbette. Gelen postaları fatura, sosyal, promosyonlar gibi çeşitli gruplara ayırabileceğiz. Ve istediğimiz grubu hızlıca kotrol ederek kalabalık içinde kaybolmaktan kurtulmuş olacağız.

Aynı zamanda bir kişisel asistanımız olacak. Inbox sayesinde kendinize çeşitli hatırlatmalar yapabilecek, etkinlik planlarınızı yapabileceksiniz.

Inbox-Hatırlatıcı
Inbox Hatırlatıcı

Kullanım olarak da kolay kullanım imkanı sunuyor. Kaydırma işlemlerini aktif olarak kullanabileceğiz. Gelen bir postayı sağa doğu çekerek okundu işaretleyebilir ve arşive atabilirken, sola doğru çekerek daha sonra okumak üzere erteleyebilirsiniz.

Biz de kullanım için sıraya girenlerdeniz. Sıra bize geldiği zaman sizin için inceleyip, incelemesini sizlerle paylaşacağız.

 • Burak Aydın

  Google bu hamle ile ben de dahil olmak üzere birçok kişiyi ters köşe yaptı. Ama mail servisi olarak ihtiyacımız olan her şeyi tek bir sistemde toplamışlar, gerçekten çok başarılı.

 • disqusbll

  gerek yok bence nasıl olsa google+ için falan da ayrı bir uygulama vardı

 • myth2012

  Bence google+’dan daha iyi olmuş.

 • Sezai Acıma

  Yakın zamanda bunun incelemesini yapıcam 🙂 taslak hazır da görseller hazır değil 🙂