PAYLAŞ
Nvidia Shield

GDC kapsamında duyurular bir bir gelmeye devam ediyor. Bu seferki haberimiz Nvidia kanadından geliyor. Nvidia geçtiğimiz sene duyurduğu el konsolu platformunu bu sefer televizyonlarımıza getirmeyi hedefliyor. Yeni Nvidia Shield televiyonlarımıza takacağımız, 4K Android oyunu oynatabilecek ve bilgisayarlardan oyun stream edebilecek bir android konsol olarak tanıtıldı.

Yeni Nvidia Shield özelliklerine baktığımıda ilk göza çarpan durum, 4K 60Hz video çözebilme yeteneği olduğunu görebiliyoruz. Bu alanda değerlendirdiğimizde dünyanın ilk 4K andrid tv konsolu diyebiliriz. Asında bir setup box olsa da oyun odaklı olduğu için, duyuruda oyunlarla ilgili bilgilere ağırlık verildi. Nvidia Shield yeni Grid oyun stream servisini destekliyor. Bu sayede bilgisayarlarımızdan 1080P oyunları televizyonumuza stream edebilecek.

İlk çıkışı ile birlikte 50 adet oyun oynanabilir durumda olacak. Ve güç olarak Crysis 3 oynatabilecek. Bakalım yeni Nvidia Shield beklentileri karşılyacak mı ve açtığı yoldan gelecekler olacak mı? 199 Dolar fiyatı ile piayasada yer alabilecek mi göreceğiz.

[reklam]

  • Sezai Acıma

    4K Oyun ve Nvidia kalitesi. Fiyatı uçuk olacak eminim ama sanırım buna değer.

  • Cengiz

    199 dolarlık bir alete göre oldukça güzel gözüküyor.

  • Osman

    Fiyatını fazlasıyla hak edecek bir portal arkadaşlar