PAYLAŞ
Zelda Dizi Oluyor

Dünya genelinde gelişen oyun teknolojisi, artık farklı alanları da etkilemeye başladı. Öyleki eskiden filmlerden oyunlar yapılırken, artık oyunlardan filmler ve diziler yapılmaya başlanıyor. Bunun bir örneği de The Legend of Zelda olacak gibi. Gelen haberlere göre Netflix ve Nintendo sıkı bir görüşme trafiği içindeymiş. Henüz net bir sonuç olmasa da belirli söylentiler ortaya çıktı bile.

Çıkan haberlere göre Netflix, Game of Thrones tadında bir dizi yapma amacındaymış. Ancak daha yumuşatılmış ve ailecek izlenebilir hali olması isteniyor. Tür olarak da Live Action olması hedefleniyor.

Live Action Nedir?

Bilmeyenler olabilir,ki haberi yazarken bende tam bilmiyordum, live action anime türündeki filmlerin, dizilerin ve oyunların gerçek hayata uyarlanmış versiyonudur.

Şu anlık gelen haberler bu kadarlı sınırlı olmakla beraber, dünya genelinde büyük yankı uyandıran bir haber oldu. Ülkemizde çok büyük takipçi kitlesi olmasa bile hem ülkemideki sevenleri hem de düya genelindeki hayranları heyecanla bekliyorlardır.

  • Feride

    güzel filme benziyor teşekkürler.

  • disqusbll

    mantıklı gibi. insanların tuttuğu oyunların filminin ya da dizisinin yapılması o işi daha ilgi çekici bir hale getiriyor

  • Sadık

    Büyük bir zelda hayranı olarak heycanla bekliyorum açıkcası